کارت شهروندی

کارت شهروندی ، بانک شهر

دارندگان کارت شهروندی

کارت شهروندی محصولی جدید و متفاوت از بانک شهر است که حاوی یک کیف پول الکترونیکی هوشمند، به منظور تسهیل پرداخت های روزانه شهروندان می باشد. به کمک نوار مغناطیسی موجود در کنار تراشه هوشمند، این کارت میتواند جهت خرید های شتابی و انتقال وجه در کل شبکه بانکی کشور نیز مورد استفاده قرار گیرد. مهمترین هدف کارت کیف پول شهروندی ایجاد اطمینان خاطر برای مالکین و سرعت بخشیدن به فرآیندهای مالی خرد می باشد و به منظور تحقق این هدف، پرداخت های خرد بدون نیاز به اتصال به شبکه و بدون نیاز به وارد کردن رمز کارت با سرعت بالا صورت می گیرد. بدین ترتیب میتوان از این کیف پول همانند پول نقد در تمامی مراکز خرید، سامانه های حمل و نقل شهری و بین شهری مانند اتوبوس، مترو، تاکسی و پارکومتر و حوزه فرهنگی، تفریحی و ورزش مانند سینما، تئاتر، کتابخانه ها، مجموعه های ورزشی، نمایشگاه ها استفاده نمود. در کنار خدمات ذکر شده، کارت شهروندی از قابلیت چند جیبی به منظور مدیریت بهینه مصارف بهره می برد.کارت شهروندی

کارت شهروندی ابزاری است چند منظوره و منعطف در حوزه خدمات شهری

کارت شهروندی عبارت است از :

  • کیف پول الکترونیکی
  • کارت نقدی و یا اعتباری شتابی
  • بن کارت الکترونیکی
  • کارت رفاهی
  • کارت شناسایی و امضاء دیجیتال
  • و سایر خدماتی که مستمر به کاربردهای کارت شهروندی اضافه می شوند.

شناسایی پایانه ها : پایا نه های مجاز کارت شهروندی با نماد CityPay شناخته می شوند.

رمز کارت شهروندی : در راستای تامین امنیت هر چه بیشتر کارت شهروندی، دو رمز متفاوت برای کیف پول و حساب بانکی تعبیه شده است، به همین دلیل برای استفاده از هر یک از این قابلیت ها می بایست رمز مربوطه را وارد نمایید.

خرید با کارت شهروندی :

در روش اول، که سریعترین روش پرداخت می باشد، کافیست با فشردن کلید تایید بر روی پایانه، گزینه خرید را انتخاب نمایید و بعد از وارد کردن مبلغ مورد نظر و نمایش پیغام ( انتظار برای کارت ) کارت خود را در نزدیکی پایانه فروش قرار دهید تا پیغام مناسب نمایش داده شود. در صورتی که مبلغ خرید بیش از سقف بدون رمز، تعیین شده در کارت شما باشد ( پیش فرض 50 هزار ریال )، کارت خوان رمز کیف پول را نیز از شما خواهد خواست.

در روش دوم، کارت خود را با توجه به علامت فلش موجود روی کارت وارد قسمت کارتخوان پایانه کرده و از لیست قابلیت های ظاهر شده در نمایشگر پایانه گزینه خرید را انتخاب نمایید. در مرحله بعد در صورت نیاز، رمز کیف پول الکترونیکی خود را وارد نموده و گزینه تایید را برای پرداخت انتخاب کنید.

واریز به کیف

گام اول: کیف پول شهروندی خود را همانند روش دوم خرید تماسی، با توجه به فلش روی کارت وارد پایانه نمایید و از منوی شاهر شده گزینه واریز به کیف را انتخاب نمایید.

گام دوم : مبلغ مورد نظرخود را جهت واریز به کیف پول وارد کرده و گزینه تایید را انتخاب نمایید.

گام سوم : حال با توجه به نیاز خود یکی از روش های زیر را پیش بگیرید :

حساب متصل به کارت : در این روش از لیست ظاهر شده گزینه حساب متصل به کارت را انتخاب نمایید و بعد از وارد کردن رمز حساب بانکی منتظر پاسخ مناسب از پایانه باشید.

کارت شتابی : در این روش از لیست ظاهر شده گزینه کارت شتابی را انتخاب نمایید، کارت شتابی خود را در پایانه کشیده، و بعد از وارد کردن رمز کارت شتابی خود منتظر دریافت پاسخ منالسبی از پایانه بمانید.

در ضمن در سامانه کارت شهروندی قابلیتی پیش بینی شده است که مبالغی به صورت حواله به کارت شما واریز گردند. در زمان شارژ کارت میتوانید گزینه دریافت حواله را انتخاب نمایید. در این روش در صورتی که مبلغی به صورت حواله برای کارت شما وجود داشته باشد کارت به صورت خودکار شارژ شده و رسید آن تحویل شما می گردد.

مشاهده موجودی :

بعد از وارد کردن کارت شهروندی، همانند روش خرید تماسی از لیست ظاهر شده میتوانید گزینه مشاهده موجودی را انتخاب نمایید تا موجودی کیف پول برای شما نمایش داده شود. به منظور مشاهده موجودی نیاز است تا رمز اول وارد گردد.

ارایه درگاه پرداخت اختصاصی با نام و لوگو برای پذیرندگان حقیقی و حقوقی epbank.ir

  • انتقال وجه فوری (27)
  • حساب شهروندی (18)
  • انتقال وجه بانک شهر اینترنت (14)